Ďakujeme našim partnerom:


O financiách a o tom, čo sa za ne nedá kúpiť...

Oni majú plyn, my máme humor a vzdor

17.01.2009 10:57

V jednej z reakcií na blogu som si prečítal: Gratulujeme k zavedeniu eura STOP, plyn STOP, ropa STOP. Keď nie je plyn, zohrievajú sa Slováci vzdorom a zábavou. A od tých nás Rusi neodstrihli ani v roku 1968.

Na najznámejšej sociálnej internetovej sieti Facebook vznikla napríklad skupina: Let's switch off the gas and electric at the Russian Embassy (vypnime plyn a elektrinu ruskej ambasáde). Podľa očakávania v nej dominujú Slováci, Bulhari ale aj Ukrajinci.

Iná skupina si za cieľ stanovila: „Vymenim Paviela Rochnyaka za plyn z Ukrajiny :))“. Za 42 hodín sa k nej pridalo neuveriteľných 10 000 ľudí.

Určite si pamätáte slová českej oštepárky Barbory Špotákovej po víťazstve na olympiáde v Číne. "Víťazstvo má pre mňa o to sladšiu príchuť, že práve dnes je 40. výročie ruskej invázie do Československa." Uviedla to po súťaži, v ktorej zdolala Rusku Mariu Abakumovovú. S jej reakciou som vtedy súhlasil menej ako teraz. Od „oslobodenia“ ubehli 4 desaťročia a v období, keď by už možno nastal čas odpustiť, urobia Rusi „ďalšie veľké gesto“.

Ruská literatúra dala svetu úžasných znalcov ľudskej duše. Je zvláštne, že krajina s takým potenciálom sa nechá unášať tak primitívnymi pudmi. Snahu dokazovať svoju silu údermi na beztak krízou zmietané európske ekonomiky, totiž inak nazvať nemôžem.


Jediná vec, ktorá sa Rusom podarila je, že zjednocujú národ. A ja už len čakám, kedy sa z rádií ozve pieseň, ktorú dôverne poznajú staršie generácie: „Běž domů, Ivane...“

3 komentárov

Komentár od uživateľa Radek [Návštevník]
:-) moc pěkné. Jak si vlastně teď stojí "kontroloři"? Rusko tvrdí, že plyn pustilo, Ukrajina, že jim žádný neplyne...
17. 01. 09 @ 11:11
Komentár od uživateľa Lubo kacalka [november] Email
Pri hľadaní vinníka Rusko/Ukrajina je to zložité. Vyriešiť sa to dá iba technologicky. Podobne, ako sa do plynu primiešavajú látky, aby ho bolo "cítiť", tak by sa mali aj do predstaviteľov oboch strán primiešavať určité látky, aby sme cítili, kto nehovorí pravdu :)
17. 01. 09 @ 12:09
Komentár od uživateľa Daniel [Návštevník]
S týmto názorom môžem len súhlasiť.
18. 01. 09 @ 10:17

Tento príspevok má 1 komentár ku schváleniu...

Pridať komentár


Váš e-mail nebude na tomto webe zverejnený.

Vaša WWW-adresa bude zverejnená.
(Konce riadkou budú prevedené na <br />)
(Meno, e-mail & web)
(Povoliť, aby sne mohli užívateľa kontaktovať kontaktným formulárom (Váš e-mail nebude zverejnený.)
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos