Ďakujeme našim partnerom:


Poznámky publicistu

Šrotovné vs. prezident: divadlo za všetky drobné!

26.03.2009 20:08

Prišlo to ako blesk z jasného neba. Peniaze určené na výplatu tzv. šrotovného sa zrazu minuli a tí, ktorí vo štvrtok ráno prišli so svojimi miláčikmi k autorizovaným likvidátorom starých vozidiel, zostali sklamaní. "Nevieme, či ešte v budúcnosti šrotovné bude, teraz je však stav taký, že sa jeho vyplácanie skončilo," dostalo sa im vysvetlenia.


Mne sa však zdá, akoby to všetko bolo vopred naplánované a dobre načasované.


Fakty a súvislosti:


Streda, 25. marca, okolo poludnia: Ministerstvo hospodárstva SR informuje o tom, že poskytovanie šrotovného bude pravdepodobne už vo štvrtok pozastavené, keďže sa míňajú finančné prostriedky vyčlenené na dotovanie zošrotovania starého a kúpu nového automobilu.


Štvrtok, 26. marca, ráno: Majitelia starých áut zisťujú sa, že sa k autorizovaným likvidátorom unúvali zbytočné. Šrotovné nedostanú.


Štvrtok, 26. marca, ráno: Tlačové agentúry priebežne vydávajú správy o tom, ako nečakané ukončenie šrotovného vyvoláva nespokojnosť verejnosti v jednotlivých regiónoch Slovenska.


Štvrtok, 26. marca, okolo poludnia: Prezident SR Ivan Gašparovič na brífingu v Žiline informuje novinárov o tom, že chce požiadať vládu, aby prijala nové rozhodnutie o navýšení finančných prostriedkov na šrotovné. Novinárov zároveň informuje o tom, že o predloženie jeho podporného návrhu vláde chce požiadať ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, s ktorým sa stretne neskôr popoludní. "Chcem, aby na zasadnutie vlády predložil môj návrh pokiaľ ide o šrotovné, aby vláda prijala nové rozhodnutie, aby navýšila peniaze," zdôraznil úradujúci prezident.


Štvrtok, 26. marca, popoludnie: Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta SR zasiela do redakcií oznam, podľa ktorého na stretnutí prezidenta Ivana Gašparoviča s ministrom Ľubomírom Jahnátkom, ktoré sa bude konať o 17:00 v Prezidentskom paláci a bude venované otázkam okolo tzv. šrotovného, bude prítomný aj štátny tajomník ministerstva financií Peter Kažimír. Cca o 17.30 sa má uskutočniť brífing.


Štvrtok, 26. marca, podvečer: Prezident Ivan Gašparovič informoval o tom, že pred chvíľou telefonoval s premiérom, aby sa proces obnovenia tzv. šrotovného čo najviac urýchlil.


Štvrtok, 26. marca, večer: V hlavných TV spravodajských reláciách vysielaných v najsledovanejšom čase sledujeme prezidenta Ivana Gašparoviča ako bojovníka za znovuzavedenie tzv. šrotovného.


Rečnícka otázka:


Čochvíľa je tu 2.kolo prezidentských volieb. Občan, už vieš, koho budeš voliť?

3 comments

Comment from: Michal [Visitor]
V televíznych novinách Markízy sa redaktor veľmi vtipne preriekol: uvidíme, či bude aj druhé kolo šrotovného...
26.03.2009 @ 20:38
Comment from: Petr Zámečník [Member] Email
Problém je, že populismus vítězí nad zdravým rozumem téměř vždy a téměř všude... na Slovensku šrotovné, v Česku položení vlády uprostřed předsednictví EU, v Americe biliardové balíky státní pomoci.
27.03.2009 @ 08:42
Comment from: Peter Furmaník [Member] Email
S názorom Petra Zámečníka sa nedá robiť nič iné - len s ním súhlasiť. Žiaľ...
27.03.2009 @ 09:01

This post has 223 feedbacks awaiting moderation...

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.

Your URL will be displayed.
(Line breaks become <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos