Ďakujeme našim partnerom:


Poznámky publicistu

Od plačúcich hoteliérov po policajného psa

08.01.2010 10:54

Slovenskí hoteliéri, najmä tí z tatranskej oblasti už druhý rok plačú - je kríza, cudzinci neprichádzajú, izby máme prázdne... Prostredníctvom ministerstva hospodárstva opakovane žiadajú vládu, aby im nejako pomohla prežiť.

Toto bol obrázok minulých týzdňov a mesiacov.


Náhle sa však všetko zmenilo. Stačila jedna kauza.


Áno, reč je o medzinárodnom škandále, ktorý už niekoľko dní zapĺňa stránky novín na celom svete a obrovskú pozornosť mu vo svojich spravodajských a publicistických reláciách venujú rozhlasové a televízne stanice na všetkých kontinentoch. V tejto súvislosti ktorýsi hrdý Slovák trpko poznamenal: "Konečne si nás vo svete nebudú mýliť so Slovinskom..."


Pokiaľ ide o svetové televízie, načim uviesť, že kauze popradského letiska venuje veľkú pozrnosť aj arabská televízna stanica Al-Džazíra.

A sme pri koreni veci.


Čím viac Al-Džazíra rozpitváva medzinárodný prešľap slovenskej polície, tým viac arabských teroristov si zrejme začne rezervovať ubytovanie v hoteloch v Porade a okolí. Dôvod je zrejmý - sú presvedčení, že z popradského letiska môžu bez akéhokoľvek zaváhania s kilogramami bômb odletieť do západného sveta, kde už majú vyhliadnuté ciele.


Slovenskí hoteliéri si môžu šúchať ruky. Zisky sa im len tak pohrnú.


Vráťme sa však ku kauze. Štátne orgány zistili, že chybil policajný pes. Treba ho za to nejako potrestať.


Neviem, či psy slúžiace v Policajnom zbore SR majú hodnosti podľa vzoru svojho televízneho kolegu komisára Rexa. Ak áno, potom je to jednoduché: psovi, ktorý na popradskom letisku nezachytil výbušninu, znížia hodnosť o jeden hodnostný stupeň.


Ak ale slovenské policajné psy hodnosti nemajú, mali by vinníkovi trebárs na dva dni znížiť kŕmne dávky.


Tak mu treba sviniarovi, keď ohrozil bezpečnosť celého demokratického sveta!


Už vidím hovorkyňu Smeru-SD Katarínu Kližanovú Rýsovú ako svojím roztomilým hláskom hovorí do mikrofónov, ktoré jej natŕčajú dotieraví novinári: "Strana Smer-sociálna demokracia považuje kauzu zlyhania služobného psa na popradskom letisku za vnútornú záležitosť strany Smer-sociálna demokracia a preto sa k nej nebude pre médiá vyjadrovať."


Dosť však bolo irónie a fejtónovej nadsázky.


Teraz už úplne vážne. Je piatok 8. januára. Slovenské a svetové médiá prinášajú správy o tom, že Európska komisia oficiálne požiadala Slovensko o vysvetlenie incidentu s výbušninou.


"Musíme vedieť, čo sa stalo!" zdôrazňujú zástupcovia Európskej komisie. "Ako je možné, že muž cestujúci do írskeho Dublinu zo slovenského letiska Poprad-Tatry odletel s výbušninou umiestnenou vo svojej batožine?!" oprávnene sa pýta slovenských orgánov Európska komisia.


Medzitým celý demokratický svet čaká, že slovenský minister vnútra Robert Kaliňák a policajný prezident generál Packa odstúpia zo svojich funkcií.


A psík bude slúžiť ďalej.

Feedback awaiting moderation

This post has 613 feedbacks awaiting moderation...

Leave a comment


Your email address will not be revealed on this site.

Your URL will be displayed.
(Line breaks become <br />)
(Name, email & website)
(Allow users to contact you through a message form (your email will not be revealed.)
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos