Ďakujeme našim partnerom:


Poznámky publicistu

In response to: Nemecko - grécke spory silnejú: Euro na ne doplatí!

PhDr. Peter Furmaník [Visitor]
K predchádzajúcim dvom komentárom k môjmu príspevku: obaja pisatelia majú pravdu, ale medzitým sa opäť začali diať aktuálne veci, ktoré ešte viac miešajú karty: Po prvé, významné spotrebiteľské združenia v Grécku už vyzvali na bojkot nemeckých výrobkov, po druhé, niektoré nemecké banky oznámili, že už nebudú investovať do gréckych dlhopisov a po tretie, medzitým sa niekoľko významných amerických hedžových fondov dohodlo na spoločnom útoku voči euru slabnúcemu vďaka dlhovej kríze otriasajúcej celou eurozónou.
PermalinkPermalink 26.02.2010 @ 17:26

In response to: Nemecko - grécke spory silnejú: Euro na ne doplatí!

prešpurský burcsák [Visitor]
celý fígeľ je v tom, že terajšie problémy eurozóny, vrátane toho, že bude treba finančne sanovať zadĺžené Grécko, sa týkajú krajín eurozóny, nie však jej potenciálnych členov....
PermalinkPermalink 26.02.2010 @ 16:34

In response to: Nemecko - grécke spory silnejú: Euro na ne doplatí!

Miňo [Visitor]
Zaujímavé je tiež sledovať, ako sa bude vyvíjať postoj Slovenska k perspektívam eura a eurozóny (na pozadí blížiacich sa parlamentných volieb). Za zmienku stojí aj to, že niektoré krajiny EU, napr. Poľsko, Maďarsko a niektoré z pobaltských štátov, si zatiaľ v určitom časovom horizonte plánujú vstup do eurozóny, akoby sa ich terajšie problémy ani netýkali...
PermalinkPermalink 26.02.2010 @ 16:17

In response to: Daň z fúzov alebo ankety o absurdnostiach?

Dušan [Visitor]
Nie je to zlý úlet.Osobne by som navrhoval aj daň zo všetkých tých piersingov a iných ozdôb, ktoré nosia mladí v pubertálnom veku v nose, v ušiach, na jazyku atď. Samozrejme, že by tú daň neplatili oni, ale ich rodičia. Štátna kasa by zmohutnela a kríze by sme sa zase o čosi vzdialili.
PermalinkPermalink 06.01.2010 @ 12:45

In response to: Daň z fúzov alebo ankety o absurdnostiach?

Andrea [Visitor]
Koncesionárske poplatky majú v sebe viacero absurdných prvkov. Minimálne by som očakávala, že počas krízy budú klesať, keďže klesajú aj príjmy ostatných médií z reklamy a tak sa verejnoprávne médiá ocitajú v lepšej pozícií pre pomoc štátu, čo deformuje trh.

Navyše manažéri verejnoprávnych médií ospravedlňujú každý neúspešný program tým, že ide o službu verejnosti, kde nie je dôležitá sledovanosť/počúvanosť. Pokiaľ však prinesú nechutný masový program nízkej úrovne - tiež je to OK, lebo musia mať aj úspešné programy.

Bežný človek tak nemôže vedieť, čo vlastne má od verejnoprávnych médií očakávať. Akurát vie, že musí platiť, lebo poruší zákon.
PermalinkPermalink 05.01.2010 @ 21:08

In response to: Daň z fúzov alebo ankety o absurdnostiach?

ondrej [Visitor]
By som len doplnil, ze STV sa objektivne neda pozerat aj na miestach, kde je jej signal vyborny...
PermalinkPermalink 05.01.2010 @ 10:14

In response to: Má pán poslanec Valocký deti?

burfly [Visitor]
pan valocky ma pravdu v tom, ze system pohovostnej sluzby sa musi zmenit. pohotovostnu sluzbu musia vykonavat obvodny lekari, ktori hned rano po sluzbe musia nastupit do prace a tak pracuju vkuse 32 hodin!!!!! Porusuju zakon a hlavne po takom dlhom case robia fatalne chyby!!! Tieto pohotovostne sluzby su riadene s.r.o.-ckami ktore maju licenciu od VUC. Tyto stastny majitelia tychto s.r.o-ciek zarabaju velke peniaze od poistovni a doktorom na pohotovosti daju 80,-Sk na hodinu!!!! Na vine je system a keby sa namiesto toho zaplatili lekari, ktori by sluzili len pohotovost tak by bola pokryta pohotovost a lekari by ju nepotrebovali zrusit neexitovala by nejaka zarabajuca s.r.o-cka a peniaze by sa dali len tymto lekarom, ktori by sluzili pohotovost!! System ale moze zmenit poslanecka ochota koalicie a kedze ty si hladia len politicke ciele a nie tie ktore su prospesne verejnosti!!!!
PermalinkPermalink 02.12.2009 @ 02:00

In response to: Najhnusnejšia z húseníc: V Česku na ňu šliapnu

ondrej [Visitor]
Len by som doplnil, že banky majú osobný záujem na potieraní nebankovej úžery. Najlepšie totiž vedia, že nebankovky im odoberajú časť klientov.

Ale určite súhlasím, že treba úžeru regulovať. Len či sa dá nájsť účinný model? Čím viac sa bude legislatívne vytláčať, tým viac porastie čierny biznis.

V prvom rade musí byť klient opatrný. Nech si radšej prečíta do čoho vstupuje:
http://www.investujeme.sk/clanky/nevyhodne-pozicky-uzera-ty-najhnusnejsia-z-husenic-3.-cast/
PermalinkPermalink 14.11.2009 @ 11:34

In response to: Zima sa blíži podľa ukrajinského kalendára

Peter Furmaník st. [Visitor]
Čitateľ Dušan má naozaj pravdu v tom, že Rusko, ktoré si chce upevniť svoje mocensko-politické postavenie v Európe, v istom zmysle naozaj vydiera Ukrajinu a cez ňu aj celú Európu. Ale EU, ktorá nechce a nemá dôvod vstupovať do bilaterálneho obchodného vzťahu dvoch krajín - Ruska a Ukrajiny, ani nemôže obviniť Rusko z nejakého vydierania.

Nemôže, lebo Rusko teraz nerobí nič iné, len trvá na dohodnutých pravidlách. A na ťahu je Ukrajina.

K veci sa ako publicista vyjadrím aj trochu obraznejšie. Neviem, naozaj neviem, aké gaťky nosieva premiérka Julia Tymošenková. Niežeby ma to nezaujímalo, ale neviem. Dúfam však, že všetky jej gaťky majú pevnú gumu.

Lebo práve na gumke od Tymošenkovej gaťkov bude celú zimu visieť pol Európy...
PermalinkPermalink 08.10.2009 @ 11:55

In response to: Zima sa blíži podľa ukrajinského kalendára

Dušan [Visitor]
Z článku som vyrozumel, že ak Ukrajina nebude platiť za pôvodne dohodnuté množstvá plynu (pričom teraz nemá peniaze ani na zaplatenia znížených objemov), tak... Bojím sa čo i len pomyslieť. Rusko všetko postavilo na hranu noža - buď peniaze v plnej výške alebo nič! Ani gram plynu. Slovom, Rusko vydiera... Mňa však zaujíma iná vec, prečo Európa, ktorá na to doplatí, nič v tomto spore nerobí, len pasívne čaká... Najmä EU by mala dačo robiť. Trebárs nejakými pôžičkami pomôcť Ukrajine. Veď v prvom rade ide o Európu!
PermalinkPermalink 08.10.2009 @ 11:29

In response to: Ostrovy nekonečnej blaženosti? 2. časť

Miňo [Visitor]
Je to jednoduché riešenie. Stačí málo a banky by všetky daňové raje ľahko odrovnali. Iná vec ale je, či to chcú urobiť. Veď práve vďaka daňovým rajom si banky generujú obrovské zisky...
PermalinkPermalink 02.10.2009 @ 16:50

In response to: Ostrovy nekonečnej blaženosti? 2. časť

Peter Furmaník st. [Visitor]
Naozaj je to tak a čitateľ má pravdu v tom, že EU prísne trestá kartelové dohody, napokon je to správne; inou otázkou je už dohoda štátov... Ale aj sama EU je vlastne takou kartelovou dohodou v istom zmysle slova... Pointa je však v niečom inom. Dúfam, že každý musí súhlasiť s tvrdením, že práve tzv. daňové raje sa výraznou mierou pričinili o to, že kríza nabrala také obludné rozmery aké nabrala. A preto treba proti tzv. daňovým rajom bojovať. Jedna vec sú však slovné deklarácie a jedna vec sú konkrétne kroky. A to rozhodnutie francúzskych bánk by mohli nasledovať aj banky v iných európskych krajinách.
PermalinkPermalink 02.10.2009 @ 10:33

In response to: Ostrovy nekonečnej blaženosti? 2. časť

Michal [Visitor]
Hm. Keď sa dohodnú traja obchodníci, že ten štvrtý - lacnejší kazí ich biznis (zisky) a treba sa proti nemu postaviť, tá istá EÚ to nazve kartelovou dohodou a obchodníkov prísne potrestá. Keď sa však dohodnú štáty - už nejde o kartel a prísny prehrešok voči hospodárskym pravidlám?
PermalinkPermalink 02.10.2009 @ 08:28

In response to: ... a po nociach sa svietiť nebude

Duri [Visitor]
Samosprávy vždy ťahali za kratší koniec. S výnimkou tých, ktorých predstavitelia boli spriaznení s vládnou mocou. "Svojim" pomáhal Dzurinda a pomáha aj Fico. A ako sa píše v blogu, práve preto, že vyšla iniciatíva zo Žilinského kraja, môžeme predpokladať, že im vyjde vláda v ústrety.
PermalinkPermalink 07.07.2009 @ 14:30

In response to: ... a po nociach sa svietiť nebude

Peter Furmaník st. [Visitor]
Žiaľ, čitateľ Michal má pravdu. Naozaj je to tak, že štyri desaťročia úspešného budovania socializmu nás všetkých naučili jedno - natŕčať ruku a chcieť dačo zo spoločného. Primátori a starostovia nie sú v tomto smere žiadnou výnimkou.

Aj teraz...

Veď len skúšajú čo sa dá.
PermalinkPermalink 07.07.2009 @ 11:24

In response to: ... a po nociach sa svietiť nebude

Michal [Visitor]
Veľmi zaujímavý postreh. Mňa však trápi, že mestá a obce sa naučili to čo na Slovensku každý, kto žije zo štátnych peňazí: pri prvej príležitosti natŕčať ruku.

Nechcem v tejto súvislosti otvárať tému platov primátorov, ale radní z veľkých miest ako Žilina či Martin majú platy, za aké v súkromnom sektore už treba prinášať riešenie.

Keď už sa na jednom mieste zišli toľké múdre hlavy, prečo nenavrhli riešenie: výpadok daní je X, chápeme situáciu a preto budeme šetriť a ušetríme zhruba X-Y a práve len Y eur potrebujeme doložiť.

Namiesto toho začnú bohapusto vydierať, zaplaťte lebo nebudeme svietiť alebo vezmeme učiteľom. To vážne nevidia vlastné rezervy? Skúste sa v piatok o 10-tej predpoludním dovolať na nejaký mestský úrad aj v Žilinskom kraji a zistíte, že sa už začal víkend.

Ešte aj miliardár Patrik Tkáč priznáva, že od vypuknutia krízy musí pracovať aj v piatky. Týmto neosúdruhom na radnici stačí natrčiť ruku?
PermalinkPermalink 07.07.2009 @ 10:52

In response to: Má pán poslanec Valocký deti?

Michal [Visitor]
Valocky ma pravdu, ved podla SU SR rastu iba verejne vydavky a niekde treba setrit.

Tak preco nie na detskej pohotovosti? Cosi sa usetri a rodicia, tym, ze budu mat viac starosti s chorymi detmi, aspon nebudu mysliet na hluposti ako je poziadavka na znizenie verejnych vydavkov.
PermalinkPermalink 07.06.2009 @ 18:52

In response to: Je všetko len jedna veľká bublina?

novr [Visitor] · http://www.mediainfoservis.sk
Tých vyjadrení ku kríze, jej príčinám, následkom a očakávanom trvaní je naozaj množstvo a stále pribúdajú ďalšie. Mňa zaujali informácie o aktivitách známeho ekonóma menom Med Yones, ktorý súčasnú krízu predpovedal už niekoľko mesiacov pred jej vypuknutím. Bližšie info je na: http://www.mediainfoservis.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=864
PermalinkPermalink 05.06.2009 @ 10:30

In response to: Šrotovné už aj v USA?

Peter Furmaník [Visitor]
Vďaka čitateľovi Ondrejovi za trefnú poznámku. Mieri priamo do čierneho.
PermalinkPermalink 06.05.2009 @ 13:39

In response to: Šrotovné už aj v USA?

ondrej [Visitor]
Je to obľúbená veta amerických prezidentov a vystihuje aj túto situáciu: "God Save America!" (Boh ochraňuj Ameriku!) :)
PermalinkPermalink 06.05.2009 @ 13:08
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos